محل تبلیغات شما


انگیزه تمایل به تغییر در درمان یک فرد با نگرانی شدید مهم استبرای این کار، مطالعه ی تحقیق دانشگاه یورک نشان می دهد که روش های مصاحبه ی انگیزشی (MI) در درمان معمول رفتاری شناختی رفتاری (CBT)، گزینه ی ایده آل است.

دکتر هنی وسترا، استاد روانشناسی دانشکده بهداشت در نیویورک، می گوید: "تحقیقات ما نشان می دهد که درمانگران باید دو مجموعه مهارت داشته باشند تا به افراد برای تغییر آماده شوند و سپس به آنها کمک کند تا تغییرات را انجام دهند." "نتایج این تحقیق نشان می دهد که مصاحبه انگیزشی (MI) با CBT یکپارچه تر از یک CBT تنها برای بهبود درازمدت است."

بازی|سرگرمی نوجوان | اسباب بازی کودک 

بلوغ دختر یا پسر |مسائل آموزشی جنسی 

داستان های مربوطه

·        

یافته های تحقیق می تواند به بهبود درمان اضطراب و اختلالات استرس پس از سانحه کمک کند

·        

قرار گرفتن در معرض کانابیس، استرس در دوران نوجوانی ممکن است منجر به اختلالات اضطراب درازمدت شود

·        

درمان رفتاری شناختی مقرون به صرفه و علائم اضطراب در بیماران COPD را کاهش می دهد

طبیعی است که احساس تناقض در مورد تغییر را داشته باشید و مصاحبه انگیزشی یک رویکرد است که پزشکان می توانند برای کمک به بیماران در درک و اعتبار ترس از تغییر استفاده کننداین روش مبتنی بر بیمار را برای کمک به افراد از طریق احساسات متضاد خود به منظور افزایش انگیزه تغییر ارائه می دهد.

دکتر وسترا می گوید: "از آنجا که MI بر گوش دادن و طراحی ایده های مشتری متمرکز است، بیماران اعتماد به نفس بیشتری در مقابله با مسائلی که با آنها مواجه هستند، حتی پس از درمان به پایان می رسند، در حالی که نیاز به تکیه بر تخصص متخصص است." استاد دانشگاه دکتر مارتین آنتونی و استاد دکتر مایکل کنستانتینو، دانشگاه ماساچوست امهرست.

مطالعه پنج ساله با حمایت مالی از موسسه تحقیقات بهداشت کانادا انجام شددر طی کارآزمایی بالینی تصادفی، 85 بیمار تحت درمان با اختلال شدید اختلال اضطراب عمومی (GAD) قرار گرفتنددرمان رفتاری شناختی به تنهایی به 43 نفر داده شد و بقیه ترکیبی از CBT و MI را از درمانگران آموزش دیده در هر دو مورد دریافت کرد.

اگر چه شرکت کنندگان در طی دوره درمان 15 هفته ای به خوبی از CBT پیشرفت انگیزشی و CBT استاندارد پاسخ دادند، اما کسانی که درمان انگیزشی بهبود یافته را ادامه دادند، بهبود یافتندکسانی که در MI-CBT بودند یک بار پس از پایان درمان، پنج برابر بیشتر از تشخیص اضطراب عمومی بودند.

به گفته دکتر آنتونی، "این مطالعه اهمیت مطالعه تاثیرات دراز مدت درمان های ما را برجسته می کند، زیرا پیشرفت هایی که در افرادی که MI یکپارچه دریافت کرده بودند و درمان CBT بیشترین زمان را بعد از درمان به پایان رسانده است، نشان می دهد."


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها